Вести

 • И покрај кризата со коронавирусите

  Автомеханика Шангај е најважниот настан на автомобилската индустрија во Кина. И покрај кризата со вирусот корона, Автомеханика Шангај е постојан според календарот на саемот. Повеќе од 140 нации и повеќе и 6000 компании презентираат услуги помеѓу 2 и 5 декември. Потребно е...
  Прочитај повеќе
 • Мерки на претпазливост за употреба на дигалки

  1. Кога користите сува мачка, треба да се постави рамно, а на долниот крај на сувата мачка може да се постави дрво за да се спречи дигањето. Феноменот на лизгање се случува за време на употребата, избегнувајќи зајаци и предизвикувајќи оштетување на телото. 2. По инсталирањето на сувиот приклучок, треба да приклучите дел од в ...
  Прочитај повеќе
 • Нашата филозофија на компанијата

  Haiyan Jiaye Machinery Tools Co., Ltd. се наоѓа во индустрискиот парк Хаитанг, градот Ксинтангјао. Компанијата има напредна деловна филозофија и напредна технологија. Под цврсто верување во „страста над соништата“ и духот на „интегритет, благодарност, ефикасност, тимска работа, во ...
  Прочитај повеќе
 • Како да се спречи 'рѓа на хоризонталниот хидрауличен приклучок?

  Дигалките се наша релативно честа опрема за подигнување на мали димензии. Со развојот на економијата, сè повеќе луѓе купуваат автомобили, а хоризонталните дигалки за автомобили се исто така многу популарни. Хоризонталните дигалки се склони на разни оштетувања за време на употребата. Особено, 'рѓата е исто така чест проблем во денешно време ....
  Прочитај повеќе
 • 3 причини да изберете хоризонтални приклучоци

  Исто така, постојат многу видови дигалки. Тука разговараме само за видовите кои најчесто ги користат нашите спасувачи, кои можат грубо да се поделат во две категории: Влезни приклучоци за возила на клиенти; Господарот носи свој хоризонтален приклучок. Што се однесува до самата задача, и двете од горенаведените две ...
  Прочитај повеќе
 • Алатки и опрема за автоматска поправка: електрични алати

  Како вообичаена алатка во работата за секојдневно одржување на работилницата, електричните алати се широко користени во работата заради нивната мала големина, мала тежина, практично носење, висока работна ефикасност, мала потрошувачка на енергија и опкружување за широка употреба. Електрична аголна мелница Електричните аголни брусилки се ...
  Прочитај повеќе
 • Опсег на примена на хидрауличен приклучок

  Опсег на примена на хидрауличен приклучок Хидрауличниот пренос има многу извонредни предности, па затоа е широко користен, како што е општата индустриска употреба на машини за обработка на пластика, машини под притисок, машински алати итн.; машини за одење во градежни машини, градежни машини, земјоделски ...
  Прочитај повеќе
 • Овој стандард не е достапен на автомобилот! За жал, многу луѓе не знаат како да го користат

  Сега, кога сопствениците на автомобили сигурно не му се познати на Jackек, тој стана стандардна алатка, Jackек е генерално изработен од висококвалитетен легиран челичен материјал, отколку слични производи потрајни, како еден вид најчесто користени алатки за подигнување, предавајќи ја горната точка на кран е ниска, главно се базира на рачката р ...
  Прочитај повеќе
 • Дали можете правилно да го користите дигалката кога менувате гуми?

  Резервните гуми се важен дел од автомобилот, а дигалката е неопходна алатка за промена на гумите. Неодамна, новинарите дознаа во интервјуто, многу возачи не знаат како да користат џек, но не знаат дали на погрешно место со Jackек ќе му донесе голема штета на возилото. Колку е поголема мртвата ...
  Прочитај повеќе
 • Принцип на напор за заштеда на клуч

  Како што секој знае, повеќето од автомобилските навртки за гуми без разлика дали се склопуваат и расклопуваат и одржуваат, покрај постојната технологија на пневматски клуч за клучеви се отворите за клучеви и отвори за сокет кои се чисто механички, недоволната употреба не е прилагодена на навртката на автомобилската гума за ...
  Прочитај повеќе
 • Се користат дигалки кога автомобилот е дупнат?

  1, пред употреба мора да провери дали нормалните делови. 2, употребата на строга усогласеност треба да биде главните параметри на одредбите, не треба да биде ултра-високо преоптоварување, или кога висината на подигнување или кревање тонажа повеќе од одредбите на горниот дел од цилиндарот ќе биде сериозно истурање нафта. 3, ...
  Прочитај повеќе
 • Jiaxing: извозот на квалитетот на Jackек стабилни високи цени пред мај, зголемување од 20%

  Jackек е еден од традиционалните извозни механички и електрични производи во iaиаксинг. Има карактеристики на едноставен процес, низок праг, мал обем на работа и висок степен на индустриско јато. Вчера (7-ми јуни), известувачот од инспекцијата за влез-излез од iaиаксинг и Карантин ...
  Прочитај повеќе
12 Следно> >> Страна 1/2